Mi a következő függvény értelmezési tartománya?


f(x)=ln(3/2-2x-2x^2)*ln(x^2-1)

Sajnos nem tudom, hogy kell kiszámolni, valaki tudna segíteni?


2015. jan. 3. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
3/2-2x-2x^2 > 0 és x^2-1 > 0 , ezeket az egyenlőtlenségeket levezeted, és megkapod az értelmezési tartományt, mivel ln után csak pozitív szám állhat.
2015. jan. 3. 15:13
 2/3 A kérdező kommentje:

három eredményt kaptam: x= -3/1 x=1/2 x=gyök2

hogy tudom felírni helyesen?

2015. jan. 3. 15:16
 3/3 anonim ***** válasza:
ezeknél egyenlő x értéke nullával, tehát ezeknél nagyobb x-ekre teljesül a feltétel. a legnagyobb eredménynél nagyobb x-ek adják az ÉT-t.
2015. jan. 10. 00:27