f(x)=ln(3/2-2x-2x^2)*ln(x^2-1)
Sajnos nem tudom, hogy kell kiszámolni, valaki tudna segíteni?
2015. jan. 3. 15:09
1/3 anonim válasza:
3/2-2x-2x^2 > 0 és x^2-1 > 0 , ezeket az egyenlőtlenségeket levezeted, és megkapod az értelmezési tartományt, mivel ln után csak pozitív szám állhat.
2/3 A kérdező kommentje:
három eredményt kaptam: x= -3/1 x=1/2 x=gyök2
hogy tudom felírni helyesen?
2015. jan. 3. 15:16
3/3 anonim válasza:
ezeknél egyenlő x értéke nullával, tehát ezeknél nagyobb x-ekre teljesül a feltétel. a legnagyobb eredménynél nagyobb x-ek adják az ÉT-t.