Egy repülőgép felszállás előtt álló helyzetből 600 m úton egyenletesen gyorsít 12 másodpercen keresztül. Mekkora a sebessége a felszállás pillanatában?


x=x0+v*dt+1/2a*dt^2 képletből kell kiindulni ?

És kifejezni a v-t ?



v= l/t = 600/12 = 50m/s =180 km/h ez lenne ugye az hogy a 600 métert 12 másodpercel teszi meg ekkora sebességel.



vagy


a=v/t --> a= l/t^2 = 4,16 m/s^2


és akkor ?


Ez így nem jó szerintem.


2015. jan. 2. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha álló helyzetből indul, akkor v0=0.


s = a/2*t^2 képletet kell használni.

(Az általános képlet s = v0*t+a/2*t^2, dt-ket hol tanítanak neked?)


Ebből kiszámolod a-t. (a = 2s/t^2)


v=a*t képletbe visszaírod. És meglesz a sebesség a felszállás pillanatában. (v=a*t = 2s/t^2 * t = 2s/t)


Amúgy meg úgyis lehet számolni, hogy az átlagsebessége 50m/s

(v0+v1)/2=50 m/s


mivel v0=0

Ezért v1=100m/s.

2015. jan. 2. 15:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előbbivel :)
2015. jan. 2. 15:33
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm.


dt mint delta t akart lenni.

2015. jan. 2. 15:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt kitaláltam. :)


Meg azt is, hogy x0 a kezdeti pozíció.


Csak ezzel a jelölésrendszerrel én még nem igazán találkoztam.

2015. jan. 2. 16:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Az meg ilyen saját jelölés. az X0
2015. jan. 2. 16:16