log x (x +6)=2

2014. dec. 17. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg.
2014. dec. 17. 09:16
 2/4 Trafó1 ***** válasza:
nem.
2014. dec. 17. 09:24
 3/4 GLadislaus ***** válasza:
Ez most lg(x)*(x+6) vagy lg[x(x+6)]?
2014. dec. 17. 09:35
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

Amennyiben a bal oldal x alapú logaritmus (x+6), akkor az egyenlet máshogy leírva:


x^2=6+x

0=x^2-x-6


Másodfokú egyenlet. Gondolom innentől menni fog.

2014. dec. 17. 10:04