segítséget előre is köszönöm2014. dec. 16. 20:31
1/1 tatyesz válasza:
F=ma => 1,5 N = 0,1 kg * a => a = 15 m/s^2
s = 4 cm = 0,04 m
v0=?
s = 1/2at^2 + v0t
v = at + v0
v=0, mert a kocsi megáll. Ezért v0=-at. Ezt behelyettesítve s képletébe:
s = 1/2at^2 - at^2 = -1/2at^2
0,04 = 1/2 * 15 * t^2 (mínusz eltűnt, mert a gyorsulás negatív)
Ebből t = 0,073 s Ezt visszahelyettesítve v0 képletébe:
v0 = 15 * 0,073 = 1,095 m/s