2014. dec. 16. 18:54
2/4 A kérdező kommentje:
6. osztályos
2014. dec. 16. 19:04
3/4 anonim válasza:
Ahogy értelmezem a feladatot Leónak van több pénze. Tehát Leó és Éva pénze 5:3 tehát Leónak van 5 valamennyi (5x) és Évának 3 valamennyi (3x)
Akkor Leó ad Évának 50 Ft-ot tehát Leónak lesz 5x-50 ftja
Éva kap Leótól 50Ft és az apjától 100Ftot akkor neki van 3x+150. Így lesz a pénzük között 100 Ft különbség.
Tehát:
(5x-50)-(3x+150)=100 felbontod a zárójeleket
5x-50-3x-150=100 /mindkét oldalhoz hozzáadsz 150 majd 50Ft
5x-3x=300
2x=300 /mindkét oldalt osztod kettővel
x=150.
Leónak volt 5x tehát 5*150=750
Évának volt 3x tehát 3-150=450
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megoldást.
2014. dec. 17. 20:46