Leó és Éva pénzének aránya 3:5. Ha Leó adna Évának 50 Ft-ot, és Éva még kapna apukájától 100-Ft-ot, akkor a kettejük pénze közti különbség 100 Ft lenne. Hány forintjuk lehet eredetileg külön-külön?


2014. dec. 16. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Hanyadikos vagy?
2014. dec. 16. 18:58
 2/4 A kérdező kommentje:
6. osztályos
2014. dec. 16. 19:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy értelmezem a feladatot Leónak van több pénze. Tehát Leó és Éva pénze 5:3 tehát Leónak van 5 valamennyi (5x) és Évának 3 valamennyi (3x)


Akkor Leó ad Évának 50 Ft-ot tehát Leónak lesz 5x-50 ftja

Éva kap Leótól 50Ft és az apjától 100Ftot akkor neki van 3x+150. Így lesz a pénzük között 100 Ft különbség.

Tehát:

(5x-50)-(3x+150)=100 felbontod a zárójeleket

5x-50-3x-150=100 /mindkét oldalhoz hozzáadsz 150 majd 50Ft

5x-3x=300

2x=300 /mindkét oldalt osztod kettővel

x=150.

Leónak volt 5x tehát 5*150=750

Évának volt 3x tehát 3-150=450

2014. dec. 17. 13:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megoldást.
2014. dec. 17. 20:46