Ha a lezúduló víz energiája teljes egészében a belső energia növelésére fordítódna, akkor kb. hány fokkal melegedne fel a Niagara vízesés vize?

A:esés közben a víz inkább lehűl

B:kb. 0,5 fokkal melegedne

C:kb. 0,1 fokkal melegedne



2014. dec. 14. 00:01
 1/2 anonim válasza:
100%
C
2014. dec. 14. 00:25
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát… Milyen magas az a vízesés? Jelöljük ezt Δh-val, keress rá Google-ben.


Amúgy energiamegmaradás:

m*g*Δh = c*m*ΔT,

ΔT = g/c*Δh.

A g-ről tudom, hogy az kb. 10 m/s^2, c-ről is, hogy az 4200 J/(kg*K).


Tessék helyettesíteni, és meglesz a nagyságrend.

2014. dec. 14. 00:29