Ha a lezúduló víz energiája teljes egészében a belső energia növelésére fordítódna, akkor kb. hány fokkal melegedne fel a Niagara vízesés vize?
A:esés közben a víz inkább lehűl
B:kb. 0,5 fokkal melegedne
C:kb. 0,1 fokkal melegedne
2014. dec. 14. 00:01
2/2 anonim válasza:
Hát… Milyen magas az a vízesés? Jelöljük ezt Δh-val, keress rá Google-ben.
Amúgy energiamegmaradás:
m*g*Δh = c*m*ΔT,
ΔT = g/c*Δh.
A g-ről tudom, hogy az kb. 10 m/s^2, c-ről is, hogy az 4200 J/(kg*K).
Tessék helyettesíteni, és meglesz a nagyságrend.