[link]


Egyszerűen nem bírok rájönni mi lenne a trükkje?

Előre is köszönöm!



2014. dec. 13. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Itt levezeti egynek a megoldását vagy konkrétan mi a problémád vele?


https://www.youtube.com/watch?v=ATlxtvVjWN0&index=2&list=PLl..

2014. dec. 13. 19:07
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát hogy őszinte legyek, úgy 70%-san értem a dolgokat. Viszont ezt a feladatot egyáltalán nem látom át.

Eddig jutottam:


1., x^2*dy+[(1-2x)*y-1]dx=0

2., x^2*dy=-[(1-2x)*y-1]dx

3., x^2*y'=-[(1-2x)*y-1]


És itt fogy el a tudásom

2014. dec. 13. 19:22
 3/9 anonim ***** válasza:

tanulmányozd a videot


(1-2x)*y-1 dx = x^2 dy


y-1 dx = (x^2)/(1-2x) dy


(1-2x)/(x^2) dx = 1/(y-1) dy


és integrálod


Hogy hogy ilyenekkel foglalkozol ? :D

2014. dec. 13. 19:46
 4/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de full hibás a válaszod.

1., Előjelproblémák

2., (1-2x)*y-1 -et írtam, te pedig (1-2x)*(y-1)-ként kezeled


Amúgy másodéves programtervező informatikus vagyok és kíváncsi lennék a megoldásra mert ilyet nem vettünk.

2014. dec. 13. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:

bocsi figyelmetlen voltam


-(y-2x*y-1)/X^2 = dy/dx


-y/X^2+((2x*y)/(X^2))+1/X^2 = dy/dx


+1/X^2 = dy/dx +y/X^2-((2x*y)/(X^2))


0 = dy/dx +y/X^2-((2x*y)/(X^2))


és innen től mint a videóban


bocsi ha megint elírtam valamit

2014. dec. 13. 20:45
 6/9 A kérdező kommentje:

A dx-et is ki kell vonni:

x^2*dy = -[(1-2*x]*y-1]*dx


Tehát a dy/dx megint nem jó. Ezzel csak az a bajom hogy a szétválasztás, már menne, de ezek az átalakítások nem akarnak nekem se kijönni. De úgy látszik hogy a feladat ilyen szemtelen...

2014. dec. 13. 21:20
 7/9 anonim ***** válasza:

x^2*dy = -[(1-2*x)*y-1]*dx /x^2


dy = ((-[(1-2*x)*y-1])/x^2)*dx /dx


dy/dx = (-[(1-2*x)*y-1])/x^2


bocsi de hirtelen nem értem honnan alarod ki conni a dx-et

2014. dec. 13. 21:44
 8/9 anonim ***** válasza:

eléggé össze huzta



x^2*dy = -[(1-2*x)*y-1]*dx ____________/x^2


dy = ((-[(1-2*x)*y-1])/x^2)*dx _________/dx


dy/dx = (-[(1-2*x)*y-1])/x^2


bocsi de hirtelen nem értem honnan alarod ki conni a dx-et

2014. dec. 13. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:

bocsi de mivel elöször elnéztem az a video alapján lehet megoldani


https://www.youtube.com/watch?v=EIaZnYivuag

2014. dec. 14. 04:51