A lent linkelt teljes indukciós és inverz függvényes feladatokat hogy kell megoldani?

[link]

2014. okt. 14. 12:45
 1/1 anonim ***** válasza:

inverzbe tudok segíteni

a változokat felcserélve:

x=2^√(1-1/y)

innen kell az y-t kifejezni

lgx=lg2^√(1-1/y)

lgx=√(1-1/y)lg2

lgx/lg2=√(1-1/y)

lg²x/lg²2=1-1/y

1/y=1-lg²x/lg²2

1=y-y*(lg²x/lg²2)

1=y(1-(lg²x/lg²2))

y=1/((1-(lg²x/lg²2))

ezt alakítva jön ki


y=lg²2/(lg²2-lg²x)

2014. okt. 14. 19:13