Az f (x) = (9-x^2) ^ (1/2) függvénynek mi az inverze és, hogy kell kiszámolni?

Léci rajzzal mutassátok már ne csak a válaszba írjátok le...mondjuk úgyis jó de azzal jobb lenne...azért írtam egy ettedikent mert nem tudom,hogy kell a gyökjelet....mi vmi olyat írtunk,hogy F(x) helyére beírtunk y-t...de ezt,hogy kell tovább?

#feladat #házi #matematika #inverz #fontos #függvénysegítség
2014. okt. 9. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egy origó középpontú, 3 egység sugarú kör egyenlete, ilyet tucc magadnak rajzóni. Hogy mit akarsz még vele, én nem értem.
2014. okt. 9. 16:09
 2/2 anonim ***** válasza:

y=(9-x^2)^0.5

y^2=9-x^2

x^2=9-y^2

x=±(9-y^2)^0.5

szerintem ez az inverze

2014. okt. 9. 17:06