2014. dec. 12. 16:05
1/1 anonim válasza:
1. Kiszámolod Ma-t Pithagorasz-tétellel
(Ma)^2 + (a/2)^2 = b^2
2. Kiszámolod Mb-t a területek felírásával
T = a*Ma/2 = b*Mb/2
Mb = a*Ma/b