Mekkora az ABC háromszög kerülete ha A (-1;1) B (7;-5) C (7;7)?


2014. dec. 9. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
|AB|+|AC|+|BC|
2014. dec. 9. 20:01
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell számolni az AB, a BC, és a CA szakasz hosszát, és ezeket összeadni.
2014. dec. 9. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:

|AB| = gyök((7-(-1))^2+(1-(-5))^2) = 10

|AC| = gyök((7-(-1))^2+(7-1)^2) = 10

|BC| = gyök(0+(7-(-5))^2) = 12


k=10+10+12 = 32


a 3szög egyébként egyenlő szárú

2014. dec. 9. 20:07
 4/6 anonim válasza:
A kerulet 33, de én kicsit primitívbben oldottam meg. Majdnem megkérdeztem, honnan tudod, hogy egyenlő szárú :)
2014. dec. 9. 20:23
 5/6 anonim válasza:
Á el írtam! Nem 33 hanem 32! Bocsesz
2014. dec. 9. 20:26
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :)
2014. dec. 9. 20:36