Rhiamon kérdése:

1. Adott három vektor: a (4,6,2), b (2, -1,1) és c (0,3, -5), valamint A=2, B=-3 és C=1. - (A*a+B*b) xC*c=? -az a és b vektor egymással bezárt szöge=? Ezekhez szeretnék egy jó megoldást kérni.


2. Egy test egyenes vonalú mozgást végez. Gyorsulása az idő függvényében a=8[m/s3]t-8[m/s2]. Ha a test az s0=15m pozícióból v0=2m/s kezdősebességgel indul, a mozgás kezdetétől számított t=7s múlva

-az origótól való távolsága=?

-a sebessége=?

-a gyorsulása=?


3. Egy bolygón, ahol a helyi gravitációs gyorsulás értéke 7m/s2, egy súlydobó a talaj szintje felett 1,9m magasságból 2m/s sebességgel 45 fokos szög alatt eldob egy golyót. Milyen messzire repül a golyó?


4. Egy 20kg tömegű, 30cm átmérőjű lendkerékre 5 másodpercig 9Nm forgatónyomaték hat. Mennyi a lendkerék szögsebessége?


5. Egy 8kW-os motorral működtetett szivattyú 7m-es mélységből 2 óra alatt 850 m3 vizet termel ki egy olyan bolygón, ahol a helyi gravitációs gyorsulás értéke 5m/s2. Mennyi a motor hatásfoka?


6. Egy 150 cm hosszú zsinóron állóhullámok jönnek létre. A hullámhossz 30 cm.

-hány csomópont van összesen, ha mindkét vég rögzített?

-hány teljes hullám van a zsinóron?

-mekkora a hullám frekvenciája, ha terjedési sebessége 20m/s?


7. Egy 40, mély tó fenekéről egy 1mm átmérőjű levegőbuborék száll fel. A víz hőmérséklete lent 8°C, fent 18°C. Mekkora lesz a buborék átmérője, mire a felszínre ér?


8. Összekevertünk 2kg 80°C-os és 3kg 20°C-os vizet a környezettől hőszigetelten elzárva állandó nyomáson. Mekkora az entrópiaváltozás? cv=4,18*10^3 J/kgK


9. Egy 510nm hullámhosszó fénnyaláb merőlegesen esik egy n=1,83 törésmutatójú anyagból készült 24000nm vastagságú síkpárhuzamos lemezre.

-mekkora a fény hullámhossza?

-mekkora a fény sebessége?

-mekkora az optikai úthossz?


10. Egy 7N/m direkciós tényezőjű rugóra függesztett 60g tömegű test 4,65s alatt 8 rezgést végez. Ez alatt a rezgés amplitúdója 0,79-ad részére csökken.

-Mennyi a rendszer csillapítási tényezője?


11. Egy másodpercenként 3 szívást végző szivattyú szívóhengerének térfogata 250cm3. Egy 10 literes edényben lévő gáz nyomását ezzel a szivattyúval hány másodperc alatt lehet 0,8 bar-ról 0,01 bar-ra csökkenteni?


12. Hőszigetelt falú edényben 95g 35 fokos víz van, amibe 65g -10 fokos jeget dobunk. A vizet egy 130W teljesítményű, 60g tömegű, a vízzel azonos hőmérsékletű 0,44 J/gK fajhőjű merülő forralóval melegítjük.

-Hány perc alatt forr fel a víz?

-Mennyi az entrópiaváltozás?


13. Egy rugó eredeti hossza 15 cm, melyre egy 3 kg tömegű testet akasztva 16 cm lesz. A test függőlegesen meglökve mekkora periódusidővel rezeg?


14. Egy 10 liter térfogatú lezárt, merev falú edényben 30 fokos 8*10^5 Pa nyomású levegő van, melyet 400 fokra melegítünk. Mennyi munkát végez a gáz?


15. Egy 2MW teljesítményű atomreaktor 42%-os hatásfokkal termel villamos energiát. Hány grammal csökken a reaktor nukleáris fűtőanyagának tömege 11 hónap alatt?


Nekem is vannak megoldásaim hozzá, csak valami hozzáértő ember kifejthetné rendesen, hogy tudjam ellenőrizni és megnézni, hogy mit, hol és miért kell úgy számolni, ahogy. Előre is köszönöm.


2014. dec. 12. 14:25
 1/3 anonim válasza:
Engem igazából a válaszaid érdekelnének a 13, 14 és 15-ös kérdésekre, ha esetleg le tudnád őket írni. :"D
2014. dec. 14. 12:54
 2/3 A kérdező kommentje:

13.

l0=15cm

l1=16cm

delta l=0,01m

m= 3kg

D=(m*g)/delta l = 3000 N/m

T=2pi*gyök(m/D) = 0,198 s


14.

v1=10 l=10 dm3

T1= 303 K

T2= 673 K

P1= 8*10^5 Pa


V=áll -> W=0


15.

p=20MW=20000000 W

t= 11 hónap= 28512000 s

hatásfok= 0,42

E1=p*t= 5,7*10^14 J

hatásfok=E1/E -> E= 5,7*10^14 / 0,42 = 1,36*10^15 J

E=delta m*c^2 -> delta m= E/c^2 = 1,36*10^15 / 3*10^8 = 0,015 kg = 15 g

2014. dec. 17. 10:15
 3/3 Paninim válasza:
Helló. esetleg a 4. kérdés válaszát is megosztanád velünk? Nagyon megköszönném
2015. máj. 17. 15:07