Légy szíves ha tudsz segíts.2014. ápr. 7. 15:36
1/2 anonim válasza:
a(-3; 1)
b(2; -4)
a*b = -3*2 + 1*(-4) = -10 < 0. Már itt látszik, hogy a két vektor tompaszöget zár be egymással.
|a| = gyök(9+1) = gyök(10)
|b| = gyök(4+16) = gyök(20)
a*b = |a|*|b|*cosα
-10 = gyök(10)*gyök(20)*cosα
-10 = gyök(200)*cosα
-10 = 10*gyök(2)*cosα
-1 = gyök(2)*cosα
cosα = -1/gyök(2) = -gyök(2)/2
α = 135°
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. ápr. 7. 16:17