Légy szíves ha tudsz segíts.

2014. ápr. 7. 15:36
 1/2 anonim ***** válasza:
30%

a(-3; 1)

b(2; -4)


a*b = -3*2 + 1*(-4) = -10 < 0. Már itt látszik, hogy a két vektor tompaszöget zár be egymással.


|a| = gyök(9+1) = gyök(10)

|b| = gyök(4+16) = gyök(20)


a*b = |a|*|b|*cosα


-10 = gyök(10)*gyök(20)*cosα

-10 = gyök(200)*cosα

-10 = 10*gyök(2)*cosα

-1 = gyök(2)*cosα


cosα = -1/gyök(2) = -gyök(2)/2


α = 135°

2014. ápr. 7. 15:57
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2014. ápr. 7. 16:17