2010. febr. 1. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:

500 cm3 NaCl m=ró×V=1,05×500= 525 gramm


100g oldatban --> 10g NaCl

525g oldatban --> Xg NaCl


x=525÷100×10=52,5


Tehát 52,5 gramm kónyhasót kell 500 cm3 vízhez adni.

2010. febr. 1. 18:37
 2/3 anonim ***** válasza:

a megoldás menete jó első,

csak azt a só mennyiséget nem 500cm3 vízben oldod,

hanem vízzel 500 cm3 oldattérfogatra kell feloldani.

Tehét kevesebb víz fog kelleni annál az 500 cm3-nél, mert a só is ott van mellette.

2010. febr. 2. 12:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, tehát a gyakorlatban úgy kéne, hogy egy kevés vízben feloldani a sót, majd egy lombikba tenni, majd azt az 500 cm3-es jelzésig tölteni.


Az első

2010. febr. 2. 16:09