Egy dobozban hat különböző tárgy van. Találomra kiveszünk a dobozból néhányat (lehet, hogy egyet sem, vagy lehet mindet is). Hány különböző eset jöhet létre?

2014. dec. 10. 16:39
 1/3 fersk ***** válasza:
Hét.(0,1,2,3,4,5,6).
2014. dec. 10. 17:02
 2/3 anonim válasza:

Ha egyet sem veszek ki, akkor 1-féle eset van.

Ha egyet, akkor 6.

Ha kettőt, akkor 6*5=30.

Ha hármat, akkor 6*5*4=120.

Ha négyet, akkor, 6*5*4*3=360.

Ha ötöt, akkor 6*5*4*3*2=720.

Ha hatot, ugyanennyi (mivel a hatodik adott), tehát 720.

Ez összesen 1+6+30+120+360+720=1237.

2014. dec. 10. 17:17
 3/3 Csicsky ***** válasza:

Most az is számít, hogy mit értünk különböző eset alatt.


Jelöljük a dobozban lévő tárgyakat A, B, C, D, E, F betűkkel. Két tárgy kivétele esetében (pl. ha az A és a B tárgyat vesszük ki) ezeket kivehetjük úgy, hogy először kivesszük az A tárgyat majd utána a B tárgyat, vagy úgy, hogy először kivesszük a B tárgyat és azután az A tárgyat. Most a kérdés az, hogy számít-e a sorrend vagy nem. A #2 válaszoló amit felírt, az arra az esetre vonatkozik, ha a sorrend is számít, vagyis különböző esetnek számít az A, B és a B, A.

2014. dec. 10. 20:44