9. es matek háziba kéne segíteni. Valaki?


(a-9b^3)^2=

(4a^2-5b^5)^2=

(7/11x^4-3/8y^3)^2=


Ezeket ugye valahogy úcs kell megoldani,hogy előtag+e.t*u.t+utótag


2014. dec. 9. 19:40
 1/2 anonim ***** válasza:

(a-b)^2=a^2-2ab+b^2 azonosság alapján:

(a-9b^3)^2=a^2-18ab^3+81b^6

2014. dec. 9. 19:43
 2/2 anonim ***** válasza:

Komolyan így tanítják nektek, hogy előtag-utótag? Édesjóistenem.


(a+b)^2 = a^2 + 2*a*b + b^2


Ha úgy tetszik, akkor "első tag négyzete + a két tag kétszeres szorzata + a második tag négyzete".


De hogy meg is értsd, miért van ez:


(a+b)^2 = (a+b)*(a+b) = a*a + a*b + b*a + b*b = a^2 + 2*a*b + b^2

2014. dec. 9. 19:52