(a-9b^3)^2=
(4a^2-5b^5)^2=
(7/11x^4-3/8y^3)^2=
Ezeket ugye valahogy úcs kell megoldani,hogy előtag+e.t*u.t+utótag
2014. dec. 9. 19:40
1/2 anonim válasza:
(a-b)^2=a^2-2ab+b^2 azonosság alapján:
(a-9b^3)^2=a^2-18ab^3+81b^6
2/2 anonim válasza:
Komolyan így tanítják nektek, hogy előtag-utótag? Édesjóistenem.
(a+b)^2 = a^2 + 2*a*b + b^2
Ha úgy tetszik, akkor "első tag négyzete + a két tag kétszeres szorzata + a második tag négyzete".
De hogy meg is értsd, miért van ez:
(a+b)^2 = (a+b)*(a+b) = a*a + a*b + b*a + b*b = a^2 + 2*a*b + b^2