Matek háziba tudok segíteni?


Egyenletrendszer:

x+3y=-2)

3x-y=4 )

hogy álljak neki egyátallán nem értem


2014. szept. 28. 10:31
 1/1 anonim válasza:

x+3Y=-2 /-3y

lesz x=-2-3y most ez behelyettesíted ---> 3(-2-3y)-y=4

2014. szept. 28. 10:38