Négyzetgyökös egyenletekben tudnátok segíteni?


Gyök alatt x^2+2x+9=2x+3

Az értelmezési tartomány -3 ketted. A másodfokú egyenlet gyökei 0 és -10 harmad.

Van három ilyen típusú egyenletem és fogalmam sincs,hogy hogy lehet megoldani. El tudnátok nekem magyarázni?


2014. dec. 8. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Négyzetre emeled mindkét oldalt.

Akkor a baloldalról a gyökjel eltűnik, jobb oldal pedig: 4 xnégyzet + 12x + 9

rendezve: 3xnégyzet + 10x = 0

kiemelünk x-et: x*(3x + 10) = 0

Egy szorzat akkor nulla, ha valamelyik tényezője nulla, vagyis

egyik megoldás x = 0

vagy 3x + 10 = 0, ebből

x = - 10/3

Honnan tudtad a gyökeit?

2014. dec. 8. 20:07
 2/3 A kérdező kommentje:
Megoldóképletből. De az értelmezési tartományt hogy tudom kiszámolni?
2014. dec. 9. 17:36
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Megoldókulcsot akartam írni
2014. dec. 9. 17:37