Gyök alatt x^2+2x+9=2x+3
Az értelmezési tartomány -3 ketted. A másodfokú egyenlet gyökei 0 és -10 harmad.
Van három ilyen típusú egyenletem és fogalmam sincs,hogy hogy lehet megoldani. El tudnátok nekem magyarázni?
2014. dec. 8. 19:54
1/3 anonim válasza:
Négyzetre emeled mindkét oldalt.
Akkor a baloldalról a gyökjel eltűnik, jobb oldal pedig: 4 xnégyzet + 12x + 9
rendezve: 3xnégyzet + 10x = 0
kiemelünk x-et: x*(3x + 10) = 0
Egy szorzat akkor nulla, ha valamelyik tényezője nulla, vagyis
egyik megoldás x = 0
vagy 3x + 10 = 0, ebből
x = - 10/3
Honnan tudtad a gyökeit?
2/3 A kérdező kommentje:
Megoldóképletből. De az értelmezési tartományt hogy tudom kiszámolni?
2014. dec. 9. 17:36
3/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat. Megoldókulcsot akartam írni
2014. dec. 9. 17:37