3(2x-1)-7=6-2(x+1)
ilyesmi típusú feladatokat veszünk, és nem igazán értem.
a fenti példát valaki leírná, a kiszámolás módját is? megköszönném.:) fontos lenne, mert nemsokára dolgozatot írunk.
2013. dec. 18. 19:45
1/6 anonim válasza:
6x-3-7=6-2x+1
6x-10=7-2x
8x=17 /:8
x=17/8
Ha kell még segítség,írj.Ez nem olyan nehéz. :)
2/6 A kérdező kommentje:
4x+2 + x+3 = 5
4 4
a négyesek fölött van egy törtvonal:DD
2013. dec. 18. 21:24
3/6 A kérdező kommentje:
ááááá, nem jól adja be....
2013. dec. 18. 21:24
4/6 A kérdező kommentje:
csak minimum kettest meg kell kapnom a dogára, kerek hármasra állok, ha egyest kapok, kettes leszek
2013. dec. 18. 21:27
5/6 anonim válasza:
6/6 anonim válasza:
Ez hetedikes anyag? O.o Én ezt most tanulom,nyolcadikos vagyok...Nagyon le vagyunk maradva... :(