Valaki segítene az egyenletekben? 7. osztály


3(2x-1)-7=6-2(x+1)


ilyesmi típusú feladatokat veszünk, és nem igazán értem.


a fenti példát valaki leírná, a kiszámolás módját is? megköszönném.:) fontos lenne, mert nemsokára dolgozatot írunk.



2013. dec. 18. 19:45
 1/6 anonim válasza:

6x-3-7=6-2x+1

6x-10=7-2x

8x=17 /:8

x=17/8

Ha kell még segítség,írj.Ez nem olyan nehéz. :)

2013. dec. 18. 19:55
 2/6 A kérdező kommentje:

4x+2 + x+3 = 5

4 4



a négyesek fölött van egy törtvonal:DD

2013. dec. 18. 21:24
 3/6 A kérdező kommentje:
ááááá, nem jól adja be....
2013. dec. 18. 21:24
 4/6 A kérdező kommentje:
csak minimum kettest meg kell kapnom a dogára, kerek hármasra állok, ha egyest kapok, kettes leszek
2013. dec. 18. 21:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Íme, segítség #1:

[link]


Segítség #2:

[link]

2013. dec. 19. 11:36
 6/6 anonim válasza:
Ez hetedikes anyag? O.o Én ezt most tanulom,nyolcadikos vagyok...Nagyon le vagyunk maradva... :(
2013. dec. 25. 17:23