Tudnátok segíteni kémia háziban? 8. osztály (többi lent)


3 gramm konyhasót feloldunk 5 mól desztillált vízben.


a./ Hány darab vízmolekulát tartalmaz az 5 mól víz?

b./ Hány m/m%-os a kapott sóoldat? Írd le a számolás menetét is!

c./ Töményebb lessz-e az így készített sóoldatunk a tengervíznél? Indokold is meg!



Előre is köszi.



2013. dec. 14. 10:59
 1/1 anonim ***** válasza:

a,

n(víz)=5 mol

6*10^23= N(vízmolekula)/5 mol

N(vízmolekula)=3*10^24 db


b,

m(NaCl)=3 g

n(H2O)=5 mol, M(H2O)=18 g/mol

m(H2O)=n*M=90 g

m(összes)=93g

m%NaCl) 3/93 *100=3.23%


c,

nézd meg mennyi só van a tengerben(mondjuk wikipédián) és döntsd el:)

2013. dec. 14. 11:43