Ha H=0,9×G^-0,5 akkor mennyi G értéke?


2014. dec. 8. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

H=0.9*1/gyök(G)

gyök(g)*H=0.9

gyök(G)=0.9/H

G=(0.9/H)^2

2014. dec. 8. 18:31
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, jó a megoldás, de továbbfejlesztettem mert más hatvánnyal nem működik.

Tehát: G=(0,9/H)^(-1/-0,5)

A hatványnál negatív reciprokkal számolok.

2014. dec. 8. 19:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi és Miért nem működik más hatvánnyal?
2014. dec. 9. 07:45