Órán nem vettük át, csak feladták, így kéne egy kis segítség?

Másodfokú egyenlőtlenség x^2-4x+4>0 kiszámítása.

2014. dec. 6. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Jé, a bal oldalon teljes négyzet van:

(x-2)^2>0.


Egy valós szám négyzete mindig pozitív vagy 0, és csak akkor 0, ha maga a szám is 0. Tehát ennek az egyenlőtlenségnek minden olyan szám eleget tesz, amelyre

x-2=0

nem teljesül.

Így a megoldás: az összes 2-től különböző valós szám.

2014. dec. 6. 16:36
 2/7 A kérdező kommentje:
De ezt hogy lehet x12 képlettel megoldani?
2014. dec. 6. 16:48
 3/7 anonim ***** válasza:
A képlettel is kijön, hogy a baloldal egyetlen zérushelye 2. (A képletben ugyanis a négyzetgyökjel alatt 0 lesz.)
2014. dec. 6. 16:57
 4/7 A kérdező kommentje:

Képlettel így jönne ki: 4+-0/2= x1=2 x2=2.

Ez így jó szerinted?

2014. dec. 6. 17:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, jó. Ez alapján is kijön az egyenlőtlenség.
2014. dec. 6. 17:10
 6/7 A kérdező kommentje:

Még annyit mondj meg légyszi, hogy az


x12=3+-gyökalatt 9-4*(-1)*(-5)/2-nél a legelső minusz jel átmegy pluszba? Tehát 9+20 lesz belőle?

2014. dec. 6. 17:36
 7/7 vurugya béla ***** válasza:

Nem, mert újra mínusz lesz! Három negatív előjel találkozik össze. A gyök alatt 9-20 = -11 lesz, azaz nincs valós gyök.


De valami más nem stimmel!


Ez volt az egyenlet?

-x^2-3x-5=0

Mert akkor a nevező (-2) lesz.

2014. dec. 7. 01:08