Másodfokú egyenlőtlenség x^2-4x+4>0 kiszámítása.2014. dec. 6. 15:56
1/7 anonim válasza:
Jé, a bal oldalon teljes négyzet van:
(x-2)^2>0.
Egy valós szám négyzete mindig pozitív vagy 0, és csak akkor 0, ha maga a szám is 0. Tehát ennek az egyenlőtlenségnek minden olyan szám eleget tesz, amelyre
x-2=0
nem teljesül.
Így a megoldás: az összes 2-től különböző valós szám.
2/7 A kérdező kommentje:
De ezt hogy lehet x12 képlettel megoldani?
2014. dec. 6. 16:48
3/7 anonim válasza:
A képlettel is kijön, hogy a baloldal egyetlen zérushelye 2. (A képletben ugyanis a négyzetgyökjel alatt 0 lesz.)
4/7 A kérdező kommentje:
Képlettel így jönne ki: 4+-0/2= x1=2 x2=2.
Ez így jó szerinted?
2014. dec. 6. 17:01
5/7 anonim válasza:
Igen, jó. Ez alapján is kijön az egyenlőtlenség.
6/7 A kérdező kommentje:
Még annyit mondj meg légyszi, hogy az
x12=3+-gyökalatt 9-4*(-1)*(-5)/2-nél a legelső minusz jel átmegy pluszba? Tehát 9+20 lesz belőle?
2014. dec. 6. 17:36
7/7 vurugya béla válasza:
Nem, mert újra mínusz lesz! Három negatív előjel találkozik össze. A gyök alatt 9-20 = -11 lesz, azaz nincs valós gyök.
De valami más nem stimmel!
Ez volt az egyenlet?
-x^2-3x-5=0
Mert akkor a nevező (-2) lesz.