X^2 + 2xy - 3y^2? ezt nem tudom szorzattá alakítani

Meg úgy általánosságban, egy két tanácsot tudnátok mondani ezek megoldására? Köszi
2010. jan. 31. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:

(x-y)(x+3y)=x^2+3xy-xy-3y^2=x^2+2xy-3y^2

ugyanúgy kell, mint ha nem lenne az y. egyszerűen használd a Viéte formukákat!

2010. jan. 31. 18:19
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, bár a viéte formulákat nem másodfokú egyenlet megoldáskor használtuk? valahogy még nem tudom összekapcsolni a 2-t a fejemben
2010. jan. 31. 18:32
 3/3 anonim ***** válasza:
x-re nézve másodfokú, vedd azt, hogy y konstans...
2010. jan. 31. 20:39