2/cos^2x=1+3tg^2x
Előre is köszönöm szépen!
2014. dec. 2. 20:13
1/2 anonim válasza:
2/cos^2x=1+3*(sin^2x/cos^2x)
2=cos^2x+3sin^2x
2=1-sin^2x+3sin^2x
1=2sin^2x
1/2=sin^2x
sinx=+-1/√2
x=pi/4 + k*pi/2 ; k eleme Z (egész számok halmaza)
2/2 anonim válasza:
Azt hozza kell tenni hogy ezek valoban megoldas mert cos 2x nem nulla ezen a halmazon (mivel az is +-1/sqrt(2)).