Sokszínű matematika 11 3400/d feladatát kezdtem el csak beragadtam!?


2/cos^2x=1+3tg^2x


Előre is köszönöm szépen!



2014. dec. 2. 20:13
 1/2 anonim ***** válasza:

2/cos^2x=1+3*(sin^2x/cos^2x)

2=cos^2x+3sin^2x

2=1-sin^2x+3sin^2x

1=2sin^2x

1/2=sin^2x


sinx=+-1/√2


x=pi/4 + k*pi/2 ; k eleme Z (egész számok halmaza)

2014. dec. 2. 20:46
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt hozza kell tenni hogy ezek valoban megoldas mert cos 2x nem nulla ezen a halmazon (mivel az is +-1/sqrt(2)).
2014. dec. 3. 23:24