Horribilis eredmény jött ki, nem is jó. Egy kis magyarázatnak örülnék. Köszönöm előre is!2014. dec. 2. 17:38
1/4 anonim válasza:
Az L oldhatósági szorzat definíciója:
L = [Hg2+] * [I-]^2
De mivel a jodidionokból kétszer annyi van mint a higanyból, ezért ha a higany koncentrációja s, akkor a jodidé 2s. Behelyettesítve:
2,82*10^-29 = s * (2s)^2
2,82*10^-29 = 4*s^3 ahonnan s=1,917*10^-10 mol/dm3, a jodidionoké nyilván kétszer ennyi.
2/4 A kérdező kommentje:
Hú én is így számoltam pedig, a végén viszont megszoroztam 0,1-gyel a 100cm3 miatt. akkor lehet amiatt nem lett jó a végeredmény? mindjárt megpróbálom és köszönöm szépen a választ!!
2014. dec. 2. 20:38
3/4 anonim válasza:
Mivel a koncentráció a kérdés, ezért nem kell leosztani. Tökmindegy mennyi vízbe teszed a sót, ha mondjuk kétszer ennyibe tettük volna, akkor dupla ennyi tömegű só oldódott volna de nem az volt a kérdés hanem a koncentráció. Azt egyértelműen definiálja az L értéke függetlenül attól hogy mennyi vízbe tettük.
4/4 A kérdező kommentje:
Igen, igen, teljesen jogos és köszönöm szépen!
2014. dec. 3. 00:50