Adrian.Leverkuhn kérdése:

(2^37) -1 nem prím. Hogyan lehet bebizonyítani?

prímszámok, számelmélet, Mersenne-prím, Mersenne-szám

#prímszám #Mersenne-számok #Mersenne-prímek
2014. nov. 30. 19:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Van ra egy teszt, amely segitsegevel el lehet donteni egy Mersenne szamrol, hogy primszam-e.

[link]

Ezt persze csak ugy tudod, leellenorizni, ha irsz ra egy progit.

Probalkoztam bebizonyitani matematikailag, de sajnos nem jartam sikerrel, de ugy probalkoztam, hogy

2^0+2^1+2^2+...+2^n=2^(n+1)-1. Ebben az esetben n=36 es probaltam zarojeleket kialakitani, hatha ki tudok alakitani egy szorzat alakot. Kozben utana is neztem, hogy 223 az egyik osztoja a szamnak, szoval nem tudom az en modszeremmel el lehetne-e jutni ehhez a szamhoz.

Egyenlore mas otletem sajnos nincs.

2014. nov. 30. 23:25