1/2a+1/2b+1/2c>=1/(a+b)+1/(b+c)+1/(a+c)
2014. okt. 18. 12:31
 1/2 anonim ***** válasza:

A bizonyítás a,b,c>0 számokra levezethetőnek tűnik.

Először belátható, hogy 1/a+1/b>=4/(a+b). Majd ezt az egyenlőtlenséget még kétszer megismételve 4/(b+c) és 4/(a+c)-re, nyerhető a bizonyítandó állítás. A felső bizonyítását (a-b)^2>=0 egyenlőtlenségből indíthatjuk, majd a^2+2ab+b^2>=4ab, és (a+b)/(ab)>=4/(ab).


Végül 2/a+2/b+2/c>=4/(a+b)+4/(b+c)+4/(a+c). Sz. Gy.

2014. okt. 21. 13:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2014. okt. 21. 18:10