#bizonyítás #binomiális együtthatók
2014. okt. 8. 20:04
1/2 anonim válasza:
Mit jelent az a Fn? Fibonacci számokra kell gondolni? A Te jelöléseddel a feladat így nézne ki:
sum((n-k alatt k), k, 0, n)=F(n+1).
Tehát (n alatt a 0) + (n-1 alatt 1) + (n-2 alatt 2) + . + (n-k alatt k) + ...+ (n alatt 0)=F(n+1)
Matek szoftverem szerint ez lenne az igaz állítás s nekünk ezt kellene bizonyítani. Én egy kis gondolkodási időt kérek. Sz. Gy.
2/2 anonim válasza:
Pardon, tehát (n alatt a 0) + (n-1 alatt 1) + (n-2 alatt 2) + . + (n-k alatt k) + ...+ (n alatt n)=F(n+1) Sz. Gy.