Szerintem valami szorzattá alakítással kell indulni, csak nem tudom hogyan.2014. nov. 30. 12:39
1/3 anonim válasza:
Ennyi? Nincs tobb feltetel? Legalabb, hogy ezek egesz szamok vagy valami? Itt van 1 egyenlet, 3 ismeretlennel, ez meg keves
2/3 A kérdező kommentje:
Kikötés: (x+y)/7=z
bocsi lemaradt
2014. nov. 30. 13:22
3/3 anonim válasza:
Beírjuk z helyére:
y^2+x^2-8*(x+y)/7=14 /rendezzük össze az azonos ismeretleneket:
y^2-8y/7+x^2-8x/7=14 /alakítsunk teljes négyzetté
(y-4/7)^2-16/49+(x-4/7)^2-16/49=14 /összevonás; a jobb oldalt alakítsuk 49-edekre:
(y-4/7)^2+(x-4/7)^2-32/49=686/49 / +(32/49)
(y-4/7)^2+(x-4/7)^2=718/49
Tehát az eredeti egyenlet megoldásainak halmaza a C(4/7;4/7) középpontú, r=gyök(718)/7 sugarú körív.