Az AOB, BOC, es COD egymas melletti szogekegyutt egyenesszoget alkotnak. Az AOB es BOC szogfelezoi 66-os szoget, a BOC es COD szogfelezoi 44-os szoget zarnak kozre. Hatarozd meg az AOB, BOC, es COD merteket?


2014. nov. 30. 11:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Rajzoljuk le az ábrát, és jelöljük a félszögeket így:


AOB félszögei Ł

BOC félszögei: ß

COD félszögei: y


A következő egyenleteket tudjuk felírni:


Ł+Ł+ß+ß++y+y=180°(mivel a szögek egyenesszöget tesznek ki), ezt egyszerűsítve:


Ł+ß+y=90°

Ł+ß=66°

ß+y=44°


Az első egyenletből kivonva a harmadikat kapjuk, hogy Ł=46°, az elsőből a másodikat y=24°, ß-t pedig úgy kapjuk, hogy az elsőbe ezeket behelyettesítjük:


46°+24°+ß=90°, innen ß=20°.


Ha valami nem érthető, kérdezz bátran!

2014. nov. 30. 12:16