Hogyan kell ezeket a feladatokat megoldani?


1.Ket termeszetes szam osszege 207.Ha tudod, hogy az egyik szam ketszerese a masiknak, hatarozd meg a szamokat !


2.Ket termeszetes szam kulonbsege 513.Ha tudod, hogy az egyik szam a tizszerese a masiknak, hatarozd meg a masikat !



#matematika #Termesztes szamok
2014. nov. 27. 15:26
 1/7 anonim válasza:

Felírható belőlük 1-1 kétismeretlenes egyenlet, ahol az egyik ismeretlen azonnal kifejezhető a másikból.

Nagyon egyszerűek, csupán le kell írni képlettel, amit olvasol, aztán kiszámolni.

2014. nov. 27. 15:33
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

x + 2x =207

3x=207

x=69

69 és 138 69+138=207

10x-x=513

9x=513

x=57

57 570 570-57=513

2014. nov. 27. 15:33
 3/7 anonim válasza:
Ehh...
2014. nov. 27. 15:38
 4/7 A kérdező kommentje:

Elnezest, mivel rossz feladatot adtam meg, ezek a rendes feladatok:


1.Ket termeszetes szam osszege 1024, es az egyik 7-szer kisebb a masiknal.Melyek ezek a szamok ?

2.Ket termeszetes szam kulonbsege 63.Hatarozd meg a szamokat, ha tudod, hogy az egyik 8-szor kisebb a masiknal !

2014. nov. 27. 15:43
 5/7 anonim válasza:
100%
Na, ezek után már mindenképpen meg kéne tudnod csinálni egyedül...
2014. nov. 27. 15:59
 6/7 anonim ***** válasza:
1024/8=128
2014. nov. 27. 16:25
 7/7 anonim ***** válasza:
9, 72
2014. nov. 27. 16:26