Matematika feladat megoldásában kérhetem valakinek a segítségét?


Az n alapú számrendszerben fennáll a 98n+89n=121n egyenlőség.

Adjuk meg a 144n szám tízes számrendszerbeli értékét!



656

524

432

324



2014. nov. 26. 21:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

98(n) 10-es számrendszerben 8+9*n

89(n) = 9+8*n


Az összege 17+17*n


Másrészt 121(n) = 1+2*n+1*n^2


Vagyis

17+17n=1+2n+n^2


Ebből kiszámolod n-t.


Utána 144(n) = 4+4*n+n^2

2014. nov. 26. 22:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha kész vagy a számolással, itt összehasonlíthatjuk az eredményünket:

[link]

2014. nov. 26. 22:15