Az n alapú számrendszerben fennáll a 98n+89n=121n egyenlőség.
Adjuk meg a 144n szám tízes számrendszerbeli értékét!
656
524
432
324
2014. nov. 26. 21:31
1/2 anonim válasza:
98(n) 10-es számrendszerben 8+9*n
89(n) = 9+8*n
Az összege 17+17*n
Másrészt 121(n) = 1+2*n+1*n^2
Vagyis
17+17n=1+2n+n^2
Ebből kiszámolod n-t.
Utána 144(n) = 4+4*n+n^2
2/2 anonim válasza:
Ha kész vagy a számolással, itt összehasonlíthatjuk az eredményünket: