Nagyon nem megy a matek es ez a lecke. Nem olyan nehéz feladat csak meg szeretném érteni, mert nem megy. Valaki elmagyarazná, hogy kell megcsinalni? A feladat igy szól

2 gyertya van, ha meggyújtjuk őket egyenletes sebességgel fogynak.

Az egyik 15 cm hosszú és 2 1/2 óra alatt ég le.

A másik 25 cm hosszú es 50 perc alatt ég el

a)Mikor lesznek egyenlő hosszúak, ha egszerre gyűjtjuk meg oket?

b) Mikor lesznek egyenlő hosszúak ha a hosszabb gyertyát 1 órával később gyűjtjük meg?

c) Mikor gyujtsuk meg a hosszabb gyertyát ha azt akarjuk, jobb egyszerre égjenek le?



2014. nov. 24. 19:56
 1/3 anonim ***** válasza:

a)

1. gyertya 2 1/2 óra=150 perc alatt ég le vagyis 0,1 cm-t percenként.

2. gyertya 25/50=0,5 cm percenként.

15-0,1*x = 25-0,5*x /+0,1*x

15 = 25-0,4*x /-25

-10 = -0,4*x /:(-0,4)

25 = x; 25 perc után lesznek egyenlő hosszúak.


b)

1 óra alatt a kisebb gyertya 6 cm-t ég le, 9 cm marad

9-0*1x = 25-0,5*x

ugyanúgy megoldható, mint az előző,

x = 40 perccel a hosszabb gyertya meggyújtása után.


c) 150-50 = 100 perccel a kisebb gyertya után

2014. nov. 24. 20:13
 2/3 |Orfeusz| ***** válasza:

Az első ideje 150 perc?

v1=0,1cm/perc

v2=0,5cm/perc


a) 15-0,1t = 25-0,5t

0,4t = 10

t = 25perc

b) h1=15-0,1*60=9cm

9-0,1t=25-0,5t

0,4t=16

t=40perc + 60 perc

c) t=50perc

h1=0,1*50=5cm

15-5=10cm-t kell előtte leégetni

t2=10cm : 0,1cm/perc=100perc

2014. nov. 24. 20:17
 3/3 anonim válasza:
25%

Kérdezd meg a gyakori kérdéseken!

Wait!...

2014. nov. 24. 20:37