Valaki meg tudná oldani ezt a feladatot? Az 5. gyök alatt 2 az x+3. -n = 7. gyök alatt 2 szer 8 az x-2. -n szorozva 4 az 3-x. -n (Remélem így érthető másképp nem tudom leírni a feladatot. )

Ha valaki esetleg meg tudja oldani nagyon megköszönném ha részletesen leírná a számolás menetét és az ellenőrzést is. Minél hamarabb kéne a megoldás.

2014. nov. 24. 10:41
 1/2 anonim ***** válasza:

2^(x+3/5)=8*2^(x-2/7)

8=2^3

Ezt felhasználva, plussz, hogy az exp.fvg. szig. mon.==>

(x+3)/5=(x-2)/7 + 3

7x+21=5x-10+105

2x=74

x=37, ha el nem fejszámoltam. :D

2014. nov. 24. 11:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Rákérdezek:

[link]

Ha valóban ez a feladat, akkor foglalkozhatunk a megoldással.

2014. nov. 24. 15:08