Ha valaki esetleg meg tudja oldani nagyon megköszönném ha részletesen leírná a számolás menetét és az ellenőrzést is. Minél hamarabb kéne a megoldás.2014. nov. 24. 10:41
1/2 anonim válasza:
2^(x+3/5)=8*2^(x-2/7)
8=2^3
Ezt felhasználva, plussz, hogy az exp.fvg. szig. mon.==>
(x+3)/5=(x-2)/7 + 3
7x+21=5x-10+105
2x=74
x=37, ha el nem fejszámoltam. :D
2/2 anonim válasza: