Valaki tudna nekem erre válaszolni? nagyon megköszönném :)2014. nov. 23. 13:50
1/2 anonim válasza:
nagyobb kör terület 9^2*PI
kisebb kör területe 3^2*PI
egész körgyűrű területe=nagyobb terület-kisebb terület=9^2*PI-3^2*PI=72*PI
a körgyűrű cikk területe 18PI, tehát megnézzük ez hányad része is az egész körgyűrűnek, tehát (18*PI)/(72*PI)=1/4 vagyis a körgyűrűcikk területe az egész körgyűrű területének 1/4-e, tehát a középponti szöge 1/4*360=90fokos
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ :)
2014. nov. 23. 14:59