Egy körgyűrűcikk területe 18π, sugarai 9 és 3. Mekkora a középponti szöge?

Valaki tudna nekem erre válaszolni? nagyon megköszönném :)

2014. nov. 23. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

nagyobb kör terület 9^2*PI

kisebb kör területe 3^2*PI


egész körgyűrű területe=nagyobb terület-kisebb terület=9^2*PI-3^2*PI=72*PI


a körgyűrű cikk területe 18PI, tehát megnézzük ez hányad része is az egész körgyűrűnek, tehát (18*PI)/(72*PI)=1/4 vagyis a körgyűrűcikk területe az egész körgyűrű területének 1/4-e, tehát a középponti szöge 1/4*360=90fokos

2014. nov. 23. 14:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ :)
2014. nov. 23. 14:59