Ezt valaki letudná nekem vezetni? sokat próbálkoztam vele, de nem jött ki :S2014. nov. 20. 10:58
1/1 HSz76 válasza:
Remélem jól gondolom...
A kúp palástjának felülete, mely 100, kétféleképpen is leírható:
2r*pi*gyök((2r)^2+H^2)-r*pi*gyök(r^2+h^2)=100, ahol a H aaz eredeti kúp magassága, h pedig a belőle levágott kúp magassága
2/3pi*(2r)^2-2/3pi*r^2=100, ahol a 2/3pi a 120 fok
A másodikból kiszámolható r, és 2r értéke. Az elsőből pedig h értéke (H=2h az arányosság miatt!)
A Térfogata pedig:
(2r)^2*pi*H*1/3-r^2*pi*h*1/3=4*r^2*pi*2h*1/3-r^2*pi*h*1/3=7*r^2*pi*h*1/3