Valaki segítene? (skaláris szorzat)


a vektor hajlásszögét kell meghatározni

|a|=2,|b|=2,és axb=2xgyök2

és így 4 x 2xgyök2

és itt elakadtam, hogy jön ki nevezetes szögként? vagy ha nem nevezetes, akkor hogy lehet felírni?



2014. nov. 22. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

skaláris szorzat: a * b = |a|*|b|*cos(phi), ahol phi a és b közrezárt szöge. Tudod |a|-t, |b|-t és a*b-t..

cos(phi)=(a*b)/|a|*|b|. Innen a számológépen cos^-1 és beírod a jobb oldali értéket. Ha ez nem megy hiába mondom mi az arccos, nem?

2014. nov. 22. 22:34
 2/8 anonim ***** válasza:
...és a 45 foknak a koszinusza gyök2/2 ha jól emlékszem.
2014. nov. 22. 22:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Az abszolút értékek szorzata OSZTVA a skaláris szorzattal lesz a bezárt szög koszinusza. Szorzással nem csoda, hogy nem kaptál nevezetes koszinusz értéket.
2014. nov. 22. 22:36
 4/8 anonim ***** válasza:

cos(phi) = gyök2/2

phi = pi/4 +2kp, azaz két megoldás is van, 45 fok és 45+180 = 225fok

2014. nov. 22. 22:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Ami egy megoldás valóban csak hülye vagyok, mert a két vektor külső és belső szöge jött ki.
2014. nov. 22. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:
2014. nov. 22. 22:56
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. nov. 22. 23:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nem gondoltam át az utolsó választ. Valóban két megoldása van. cos(x) = gyök2/2

x = pi/4 + 2k*pi, k e N.

k = 0 : x = pi/4 = 45 fok.

k = 1 : x = pi/4 + 2pi = 225 fok.


És 360 - 45 nem = 225. Tehát valóban ez a két szög a helyes megoldások, csak nem figyeltem oda. k = 2-re x = 45 fok, periodikus.

2014. nov. 23. 02:40