Hogy kell a háromszög magasságát, területét kiszámolni?

2014. nov. 22. 10:59
 1/2 anonim válasza:
a terület nagyon egyszerű alap x magasság osztva 2-vel
2014. nov. 22. 11:10
 2/2 anonim ***** válasza:

Háromszög területe:

1. (alap × alaphoz tartozó magasság)/2

2. (a×b× sin gamma) /2

3. (a^2 ×sin béta × sin gamma) / (2×sin alfa)

4. gyök alatt: s×(s-a)×(s-b)×(s-c) s= K/2= (a+b+c)/2


magasságot pedig úgy tudsz számolni, ha az első képletbe behelyettesítesz, Pitagorasz-tétellel, stb.

2014. nov. 22. 11:44