Legyszives segitsetek, hogyan oldjam meg a kovetkezo egyenleteket rendesen ?
4x+7+x=22
2x+9=2+3x
10x-3=15+7x
6x+1-4x=21
8x-11=5x+1
23+4x=9x-2
2014. nov. 21. 18:05
1/4 anonim válasza:
Egyik oldalra gyűjtöd az x-es tagokat, másik oldalra a konstansokat. Összevonod mindkét oldalon a tagokat. Akkor más látszik a megoldás.
megcsinálom neked a középsőt, a többit meg majd te oldod meg.
10x - 7x = 15 +3
3x = 18
x = 6
3/4 anonim válasza:
Hát ugye haja zeggyik ódalra gyűjtögeted a zixes tagokat, a másikra meg a többit, akkó megoldódnak a problémáid, de tudós még akkó se lesző!
4/4 anonim válasza:
4x +x = 22 - 7
5x = 15
x = 3
2x - 3x = 2 - 9
-x = -7
x = 7
6x - 4x = 21 - 1
2x = 20
x = 10
8x - 5x =1 + 11
3x = 12
x = 4
4x - 9x = -2 - 23
-5x = -25
5x = 25
x = 5