Legyszives segitsetek, hogyan oldjam meg a kovetkezo egyenleteket rendesen ?

4x+7+x=22

2x+9=2+3x

10x-3=15+7x

6x+1-4x=21

8x-11=5x+1

23+4x=9x-2



2014. nov. 21. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyik oldalra gyűjtöd az x-es tagokat, másik oldalra a konstansokat. Összevonod mindkét oldalon a tagokat. Akkor más látszik a megoldás.

megcsinálom neked a középsőt, a többit meg majd te oldod meg.

10x - 7x = 15 +3

3x = 18

x = 6

2014. nov. 21. 18:12
 2/4 anonim ***** válasza:
más helyett már
2014. nov. 21. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát ugye haja zeggyik ódalra gyűjtögeted a zixes tagokat, a másikra meg a többit, akkó megoldódnak a problémáid, de tudós még akkó se lesző!
2014. nov. 21. 18:15
 4/4 anonim ***** válasza:

4x +x = 22 - 7

5x = 15

x = 3


2x - 3x = 2 - 9

-x = -7

x = 7


6x - 4x = 21 - 1

2x = 20

x = 10


8x - 5x =1 + 11

3x = 12

x = 4


4x - 9x = -2 - 23

-5x = -25

5x = 25

x = 5

2014. nov. 21. 18:36