Rendes megoldas kell, nem csak az eredmeny.

12=5x+2

9+4x=57

3x+1=2x+4

6+4x=x+12



2014. nov. 20. 15:36
 1/3 Silber ***** válasza:

12=5x+2

10=5x

x=2


9+4x=57

4x=48

x=12


3x+1=2x+4

x=3


6+4x=x+12

3x=6

x=2


Egy "kérlek", vagy "légy szíves" elvárható lenne, kifh*szom.

2014. nov. 20. 16:04
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, ment a hasznos jel is ! :)
2014. nov. 20. 16:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja es bocs, hogy kihagytam a kerlek szot.
2014. nov. 20. 16:16