2014. nov. 19. 16:10
1/1 anonim válasza:
Ha nincs kezdősebesség:
s=a/2*t^2
2s/a = t^2
t = gyök(2s/a)
a van, akkor másodfokú egyenlet t-ben és a másodfokú egyenlet megoldóképletét kell használni.