Hogyan kell kiszámolniaz idöt ha adot a gyorsulás és az út?

2014. nov. 19. 16:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha nincs kezdősebesség:

s=a/2*t^2


2s/a = t^2


t = gyök(2s/a)


a van, akkor másodfokú egyenlet t-ben és a másodfokú egyenlet megoldóképletét kell használni.

2014. nov. 19. 16:15