Egyenes pályán állandó gyorsulással mozgó test 10 m hosszú pályaszakaszt 1,06 s idő alatt, az ez után következő 10 m hosszú pályaszakaszt 2,2 s alatt futja be. Mekkora a gyorsulása?
(Levezetés, és eredmény is kéne. Előre is köszi!)
2014. nov. 17. 17:15
1/1 anonim válasza:
Először fölírod az adatokat:
s1=10m
s2=10m
t1=1,06s
t2= 2,2s
Aztán kiszámolod azokat az adatokat amik később kellhetnek:
v=s/t, tehát: v1=s1/t1 és v2=s2/t2
v1=10m/1,06s=9,43m/s
v2=10m/2,2s=4,55m/s
delta v= v1-v2= -4,88m/s
delta t= t1-t2= 1,14s
Végül kiszámolod:
a=delta v/delta t
a= -4,88/1,14= -4,3 m/s"
(a négyzetre emelést jelöltem ezzel: " )
Szöveges válasz: A test gyorsulása mínusz 4,3 m/s".
Remélem segítettem:)