Fizika zsenik segítség? (Egy 9. es fizika feladat. Gyorsulás. )


Egyenes pályán állandó gyorsulással mozgó test 10 m hosszú pályaszakaszt 1,06 s idő alatt, az ez után következő 10 m hosszú pályaszakaszt 2,2 s alatt futja be. Mekkora a gyorsulása?


(Levezetés, és eredmény is kéne. Előre is köszi!)


2014. nov. 17. 17:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Először fölírod az adatokat:

s1=10m

s2=10m

t1=1,06s

t2= 2,2s

Aztán kiszámolod azokat az adatokat amik később kellhetnek:

v=s/t, tehát: v1=s1/t1 és v2=s2/t2

v1=10m/1,06s=9,43m/s

v2=10m/2,2s=4,55m/s

delta v= v1-v2= -4,88m/s

delta t= t1-t2= 1,14s

Végül kiszámolod:

a=delta v/delta t

a= -4,88/1,14= -4,3 m/s"

(a négyzetre emelést jelöltem ezzel: " )

Szöveges válasz: A test gyorsulása mínusz 4,3 m/s".


Remélem segítettem:)

2014. nov. 24. 21:01