Ytlosz kérdése:

Hogyan kell ezt megoldani? Mekkora erővel kell felfelé húzni egy 30 fokos lejtőn a 15 kg tömegű testet, ha azt akarjuk, hogy felfelé 2,5m/s2 gyorsulással mozogjon?

Mekkora a húzóerő munkavégzése, ha 80m hosszan húzzuk felfelé a testet? A súrlódási együttható a lejtő és a test között 0, 06.

#fizika #lejős feladat
2014. nov. 15. 08:33
 1/1 anonim válasza:

m=15kg

a=2.5m/s^2

F=?


F=m*a

F=15*2.5=37.5

F=37.5N

2014. nov. 15. 16:47