Fizika! Mozgástan - gyorsulással kapcsolatos feladatok. Hogyan kell megoldani?


Nem nagyon értem ezeket a feladatokat, hálás lennék ha valaki el tudná magyarázni.:D


1. Mekkora sebességel ér le egy tégla a 4 méter magas kerítés tetejéről?

Mennyi idő alatt ér földet? (g=10m/s^2)


2. Egy asztal tetejéről legurul egy golyó 2m/s vízszintes irányú sebességgel. Az asztal lapja 1.2 m magas.

Hol ér fdet a golyó?

Mennyi idő alatt esett le?

Mekkora volt a leéréskor a sebessége?


3. Egy gyümölcs lóg a fán 2.5 méter magasan. Elhalad alatta egy vaddisznó 3m/s sebességgel. Meglöki a fát és tovább fut. A gyümölcs ekkor a földre esik.

Mekkora távolság lesz a vaddisznó és a gyümölcs között a földet érés pillanatában?


2014. okt. 12. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

1. h=4m g=10m/s^2=a

v=a*t-->t=v/a

h=g/2*t^2

h=g/2*(v/g)^2

Ebből kifejezed a v-t

t=v/g

2014. okt. 12. 12:08
 2/3 anonim ***** válasza:

3. h=2,5m vv=3m/s

v=g*t-->t=v/g

h=g/2*(v/g)^2

Ebből ki tudod fejezni a v-t.Majd utána behelyettesíted a t=v/g egyenletbe és megkapod a t-t.Távolságot pedig kitudod úgy számolni,hogy s=v*t

2014. okt. 12. 12:12
 3/3 anonim ***** válasza:
A 2. feladat sima vízszintes hajítás a 3-hoz hasonlóan.
2014. okt. 12. 12:54