Fizika feladat nagyon sürős lenne?! Szamítsátok ki, milyen gyorsulással mozog az állÓ helyzetből induló autó, ha tudjuk, hogy sebessége 10 s alatt eléri az 54 km/h-t?

2014. okt. 2. 20:28
 1/5 Kacsa Tibor ***** válasza:
Esetleg 54km/h/10s, azaz 5,4km/h/s
2014. okt. 2. 22:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Váltsd át SI mértékegységbe az 54 km/h-t, ami 15 m/s


a=v/t a=15/10=1,5 m/s^2


magyarázat (ha érdekel):

a gyorsulás definíció szerint a sebesség idő szerinti első (megtett út idő szerinti második) deriváltja, ami azt jelenti, hogy a=dv/dt.


Ez emberi nyelven azt jelenti, h a sebesség változást osztod a közben eltelt idővel.

2014. okt. 2. 22:07
 3/5 anonim válasza:

Telefonrol irom szoval nem lesz ékezet

Általanos keplet:

v= v0 + a*t

Ahol v az adott pillanatban mért sebesseg, v0 (a nulla az also indexben)a kezdo sebesseg, a - gyorsulas , t-eltelt ido.

Itt v0 =0 , v=54 km/h es t=10s

v= 54 km/h valtsd at m/s -ra (azaz oszd el 3,6-el)

Ekkor v= 54/3,6 m/s

A fenti egyenletbol

54/3,6 = a* 10

540=3,6 a (ezt mar te fogod kiszamolni)

Az eredmenyt m/s^2 ben kapod meg

2014. okt. 2. 22:07
 4/5 anonim válasza:

#3as vagyok, az utolso sorokban elszurtam a rendezest, illetve nehany helyen 54 helyett 52-t irtam

54/3,6= a*10

54= 36*a

a= 1,5 m/s^2

2014. okt. 2. 22:25
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon, de nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :*
2014. okt. 2. 23:56