Ha egy test 7,9 m/s2 gyorsulással mozog 14,4 mp-ig, akkor mekkora utat tesz meg?


2014. okt. 17. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocs de ez simán mehetett volna a házi feladatok kategóriába.

négyzetes úttörvénnyel kaphatod meg mekkora utat tesz meg

s=v0*t +vagy- a/2 *t^2 ahol a +vagy- attól függ gyorsul vagy lassul a rendszered mivel nem írtad hogy van alapsebessége a testnek amit gyorsítasz ezért neked csak annyi kell hogy s=(a/2)*t^2 ahol a: gyorsulas=7.9 m/s^2 és t=14.4 sec

2014. okt. 17. 21:33
 2/2 anonim ***** válasza:
első vagyok, bocs az első mondatért csak a tudományos kategóriában voltam és onnan dobta fel valahogy a te kérdésed, most láttam csak hogy jó helyen van, akkor dicséretet érdemelsz :D
2014. okt. 17. 21:34