Légyszíves segítsetek ebbe nem értem hogy álljak neki a számításoknak.2014. nov. 18. 13:54
1/6 A kérdező kommentje:
Valaki ?
2014. nov. 18. 14:34
2/6 anonim válasza:
Az első feladat ismétlés nélküli permutáció, a második pedig ismétlés nélküli variáció.
3/6 anonim válasza:
a) 8*7*6*5*4*3*2*1= 40 320
b) 8*7*6= 336 (ez akkor, ha az elso harom helyezett lesz dobogos csak, en igy ertelmezem)
szerintem...
4/6 A kérdező kommentje:
jó de hogy számolom ki engem az érdekel hogy mit mihez szorozzak vagy hogyan.
2014. nov. 18. 15:04
5/6 anonim válasza:
Leirtam, hogy hogy szamolhatod ki. Osszeszorzod a szamokat, a szamok magukert beszelnek, a * meg a szorzasjel! Az eredmenyt meg az egyenloseg jel utan latod. Ahhoz hogy megertsd a kombinatorikai feladatokat, olvass utana a google-n egy kicsit. Ird be: elemi kombinatorika. Hamar meg fogod erteni, nem nehez!
6/6 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm
2014. nov. 18. 17:15