Matekban segítség: Adott hat szakasz: 1cm,2cm,3cm,4cm,5cm,6cm. Hányféleképpen választható ki közülük három különböző szakasz, ha a sorrend nem számít?

Nem a megoldás kell, hanem inkább az, hogy hogyan számíthatnám ki. Nem szeretném az összes módot végigszámolni, de azt hiszem van rá valamilyen szabály.
2014. ápr. 7. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt 6-féleképpen választhatod ki, a másodikat már csak 5-féleképpen, a harmadikat 4-féleképpen, így 6*5*4=120 kiválasztási módot számoltunk össze.


Most nézzük meg azt, hogy 3 szakaszt hányféleképpen lehetne kiválasztani, ha számítana a sorrend. AZ előző gondolatmenetet követve 3*2*1=6-féleképpen. Ez azt jelenti, hogy mindegyik kiválasztást ennyiszer számoltuk az első számítási móddal, tehát ezzel le kell osztanunk; 120/6=20-féleképpen lehet kiválogatni a szakaszokat.

2014. ápr. 7. 19:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Phuu nagyon szépen köszönöm a segítséget. Sokat segítettél. :)
2014. ápr. 7. 19:53