Ennek a feladatnak a végeredménye 6m?


Tekintsük a Földet pontosan gömb alakúnak, az egyenlítő hosszát pedig 40000 km-nek. Egy bűvészcsoport 5 méterrel a föld illetve a víz felett az egyenlítő mentén körbevezet egy óriás lufigyűrűt. Munka közben eszükbe jut, hogy védettebb volna ez a csodalufi, ha még egy méterrel magasabban haladna a Föld körül. Hány méterrel hosszabb lufikötegre lenne így szükség?


[ha nem akkor leírnátok, hogyan kell kiszámolni? ]



2014. nov. 17. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha gömb sugara r, akkor


1. esetben r+5 m -es sugarú kört kell készítenünk

A 2. esetben r+6 m-est. Mennyi a két kerület különbsége?


2*(r+6)*pi - 2*(r+5)*pi =


2*r*pi+2*6*pi - 2*r*pi-2*5*pi =


2*1*pi = 2*pi = 6,28 m



Érdekesség, hogy a végeredmény nem függ a kör sugarától.

2014. nov. 17. 14:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. nov. 17. 15:16