Tekintsük a Földet pontosan gömb alakúnak, az egyenlítő hosszát pedig 40000 km-nek. Egy bűvészcsoport 5 méterrel a föld illetve a víz felett az egyenlítő mentén körbevezet egy óriás lufigyűrűt. Munka közben eszükbe jut, hogy védettebb volna ez a csodalufi, ha még egy méterrel magasabban haladna a Föld körül. Hány méterrel hosszabb lufikötegre lenne így szükség?
[ha nem akkor leírnátok, hogyan kell kiszámolni? ]
2014. nov. 17. 13:58
1/2 anonim válasza:
Ha gömb sugara r, akkor
1. esetben r+5 m -es sugarú kört kell készítenünk
A 2. esetben r+6 m-est. Mennyi a két kerület különbsége?
2*(r+6)*pi - 2*(r+5)*pi =
2*r*pi+2*6*pi - 2*r*pi-2*5*pi =
2*1*pi = 2*pi = 6,28 m
Érdekesség, hogy a végeredmény nem függ a kör sugarától.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. nov. 17. 15:16