Miért kell az f (x) =√ (1-x^2) függvényt helyettesítéses integrállal integrálni?


Tehát miért nem lehet úgy, mint a deriválási láncszabály fordítottja, hogy integrálom a külső függvényt és leosztok a belső fgv. deriváltjával --> ∫√(1-x^2)dx= ∫(1-x^2)^1/2dx= (1-x^2*√(1-x^2)/[(3/2)*(-2x)] mert ha ezt ellenőrzöm deriválással, akkor megkapom az eredeti függvényt, tehát elvileg jól integráltam...

A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm! :)


2014. nov. 17. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
rosszul integrálsz, utána rosszul deriválsz, ezért véled az eredményt jónak
2014. nov. 17. 10:37
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen és el tudnád mondani pontosan, hogy mit csinálok rosszul?
2014. nov. 17. 15:28
 3/4 anonim ***** válasza:

∫f[g(x)]dx=F(g)/g'(x) ezt csinálod.


ennek a deriváltja


(f*g'-F*g")/g'^2

2014. nov. 17. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen rossz amit csinálsz...x helyére helyettesítsd be a sin(u) kifejezést

Ekkor dx = cos(u) du

Így az integrál így egyszerűsödik:

sqrt(1-sin^2(u))*cos(u) du = cos^2(u) du

Ezt pedig már sima ügy integrálni :D

2014. dec. 24. 17:21